ورود به سایت جدید
مشاهده مقاله

تعداد بازدید: 97680

مزایا :

آنتی ویروس درونی:
در هسته اصلی ویندوز یک آنتی ویروس درونی استفاده شده که می تواند قبل از شروع به کار سیستم عامل از سلامت آن مطمئن شود. اگر یک فلش دیسک آلوده به یک ویروس خطرناک به رایانه متصل باشد سیستم عامل یا آن را پاک می کند یا از اجرا خودداری خواهد کرد. البته این در حالت تئوری است و باید دید ویندوز در عمل تا چه حد می تواند با ویروس ها مقابله کند.

رابط مترو:
یک رابط کاربری جدید به نام مترو به ظاهر ویندوز اضافه شده است که در کنار دسکتاپ قدیمی فعالیت می کند. این رابط بیشتر برای وسایلی با صفحه نمایش لمسی کاربرد خواهد داشت و کاربر می تواند با افزودن برنامه های پرکاربرد به این صفحه، به آن ها دسترسی سریع داشته باشد. برنامه ها در این رابط درون مستطیل های کوچک یا بزرگ قرار می گیرند تا به راحتی انتخاب شوند.

سرعت اجرا:
سرعت اجرای ویندوز هشت یا به عبارتی زمان بوت آن افزایش پیدا کرده است و کاربران در مدت زمان کمتری می توانند به سیستم عامل دسترسی داشته باشند. در همایشی که برای معرفی این نسخه برگزار شد، در یک لپ تاپ قدیمی که زمان تولید آن برای سه سال پیش بود وینـدوز هـشت تـوانـست در کمتر از 10 ثانیه پس از روشن شدن دستگاه اجرا شود.

مرورگر وب:
نسخه جدید نرم افزار اینترنت اکسپلورر در دو شکل روی ویندوز هشت استفاده می شود. شکل اول که برای تبلت ها است در رابط کاربردی مترو استفاده شده است و علاوه بر امکانات زیادی که دارد کاربرد آن ساده تر شده است. شکل دوم مانند برنامه های قبلی است که اکنون با کمی تغییر و اصلاحات به نسخه دهم ارتقا پیدا کرده است.

فایل های ایزو:
سرانجام مایکروسافت تصمیم گرفت از فایل های ایزو پشتیبانی کند. این فایل ها تصویری از یک سی دی یا دی وی دی به طور کامل هستند که اکنون به عنوان یک استاندارد جهانی مورد تایید هستند. فایل های ایزو را می توان روی دیسک ذخیره کرد یا آنها را به عنوان یک دیسک مجازی در سیستم عامل مورد استفاده قرار داد. یکی دیگر از فرمت ها نیز VHD است که برای درایو مجازی به کار می رود و در ویندوز پشتیبانی می شود.

عمق رنگ و نسل سوم USB:
مایکروسافت در ویندوز هفت پشتیبانی از ترکیب رنگی 30 و 48 بیتی را به سیستم عامل اضافه کرد و اکنون این گزینه به 128 بیت ارتقا پیدا کرده است. این سطح به طور پیش فرض در ویندوز قرار دارد. ویندوز هشت از درگاه نسل سوم USB هم پشتیبانی می کند و دیگر نیازی به نصب درایو نیست. البته برای این گزینه باید سخت افزار سیستم دارای USB 3.0 باشد.

بازی و گیمرها:
گفته شده است در ویندوز هشت بازی ها اجرای بهتری خواهند داشت البته این مورد به طور رسمی عنوان نشده اما منابع زیادی آن را تایید کرده اند. مایکروسافت با استفاده از رابط نرم افزاری دایرکت ایکس و ارتباط بهتر با سخت افزار و همچنین هماهنگی بیشتر با بازی ها در اجرای مواردی مثل هوش مصنوعی تلاش کرده است ویندوز هشت را به سیستم عامل گیمرها تبدیل کند.

نسخه پشتیبان:
در وینـدوز هـشت امکـانـات متفـاوتـی بـرای تهیه نسخه پشتیبان بر اساس زمان های مشخص اضافه شده است که کارآیی بهتری نسبت به مدل های قبلی دارند. این پشتیبان ها به صورت خودکار تهیه می شوند و فضای کمتری اشغال می کنند. مایکروسافت مدعی است اگر 16 گیگابایت فضای خالی روی یک درایو جانبی داشته باشید می توانید یک نسخه قابل حمل از ویندوز

نویسنده: علیرضا حسینی
نام مقاله: ویژگی های ویندوز 8
تاریخ: 1394/09/08
تعداد بازدید: 97680

کلمات کلیدی:
ویندوز 8 ، معایب و مزایای ویندوز 8 ، ویندوز

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:
متن پیام:  
تصویر امنیتی: لطفاً عدد زیر را در کادر پایین تصویر وارد کنید.

 
نظرات
Muhammed
1394/02/12
You Sir/Madam are the enemy of confusion everewhyre!