ورود به سایت جدید
مشاهده مقاله

تعداد بازدید: 97414

نصب سیستم عامل ویندوز از طریق USB یا حافظه جانبی، مزایای بسیاری نسبت به نصب از روی دیسک فشرده دارد که برای بسیاری از کاربران به ویژه آن دسته از درایو اپتیکال محروم هستند، یک ضرورت محسوب میشود. سرعت بالا و اطمینان از کامل بودن فرایند سیستم عامل از مزایای این روش است. اما برای نصب ویندوز از روی USB چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

به گزارش «تابناک» شاید بسیاری از کاربران تجربه نصب ویندوز از روی حافظه جانبی را نداشته باشند. اما مزایای این روش برای نصب سیستم عامل از جمله سرعت بالا، اطمینان از کامل شدن فرایند نصب – پرهیز از مشکلات CD – و همچنین قابلیت جابجایی USB فلش که به معنای یک ویندوز همیشه همراه است، شاید منجر به آن شود که نصب ویندوز از روی CD برای همیشه به فراموشی سپرده شود!

از سوی دیگر در حال حاضر با گسترده تر شدن حضور لپ تاپ هایی که به دلیل کم کردن وزن، از درایو اپتیکال محروم هستند، گزینه دیگری پیش پای کاربران برای نصب سیستم عامل، جز از راه استفاده از USB باقی نمی گذارد.

1: مقدمات برای نصب ویندوز از روی USB

برای شروع به موارد زیر نیاز داریم:

حافظه جانبی USB با حداقل ظرفیت 4GB

دیسک فشرده ویندوز برای کاربرانی که میخواهند از روی CD ویندوز USB خود را آماده کنند.

فایل ISO ویندوز دانلود شده یا Image گرفته شده از CD ویندوز، برای آن دسته از کاربرانی که فاقد اپتیکال درایو هستند.

برای شروع بعد از اتصال USB به سیستم، از داده ها و اطلاعات روی آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا برای نصب ویندوز نیاز به فرمت کردن USB داریم.

سپس در منوی Start ویندوز، cmd را تایپ کنید و کلید های Ctrl + Shift + Enter را بزنید تا cmd در حالت Administrator اجرا شود – یا با کلیک راست بر روی cmd گزینه Run as andministrator را انتخاب کنید.

با اجرای cmd دستور DISKPART را وارد کنید تا برنامه پارتیشن بندی دیسک تحت داس اجرا شود که به شما اجازه فرمت کردن USB و فعال کردن پارتیشن را خواهد داد. بعد از آن دستور list disk را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید. در این حالت، تمامی حافظه های متصل به سیستم شما با شماره نمایش داده خواهند شد که بر اساس ظرفیت آنها میتوانید شماره مربوط به USB را پیدا کنید. در تصویر زیر USB مورد نظر ما با شماره 6 مشخص شده است (8GB):

نویسنده: گروه نرم افزاری دارالفنون
نام مقاله: نصب ویندوز از روی USB فلش
تاریخ: 1394/09/08
تعداد بازدید: 97414

کلمات کلیدی:
نصب ویندوز ، نصب ویندوز از روی فلش

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:
متن پیام:  
تصویر امنیتی: لطفاً عدد زیر را در کادر پایین تصویر وارد کنید.

 
نظرات