ورود به سایت جدید
مشاهده مقاله

تعداد بازدید: 36163

بسمه تعالی

توصیه هایی به دانش آموزان در رابطه با امتحانات خرداد ماه

 

بزرگترین پشتیبان شما خداوند است او را در هیچ لحظه ای فراموش نکنید خصوصا در شرایط امتحان

امتحان یعنی آزمودن اطلاعات و مطالبی که می دانید نه آن چیزی که نمی دانید پس امتحان را فرصتی برای نوشتن دانسته های خود بدانید .

امتحان همیشه برای افراد در هر سن و سالی مشکل بوده است . به نحوی که باعث ایجاد کمی اضطراب و دلواپسی از نتیجه آن می شود که البته طبیعی و عادی است   مگر آن که  از حد واندازه  آن  بگذرد

 

لازم است تا آن جایی که می توانید وقت  ارزشمند خود را برای یادگیری صرف کنید و از اتلاف وقت در این روزهای حساس به هر شکل ممکن بپرهیزید  به نظر می رسد یک ساعت در روزهای امتحان بیشتر از یک ساعت می ارزد  مثلا ده ساعت یا بیشتر یا همین طور یک روز به اندازه چند روز در روزهای عادی ارزشمند و معادل آن است .

 

لازم است با دقت بخوانید و همیشه تصور کنید خواندن شما برای آخرین بار است و   دیگر به مطالب کتاب دسترسی نخواهید داشت . درست مثل  لحظاتی  که می خواهید خود را برای رفتن در جلسه  امتحان آماده کنید  .

 

شاید لازم باشد از مطالب خوانده شده به هر شکل ممکن خلاصه ای تهیه کنید . خلاصه مطالب به شما اعتماد بیشتری می دهد و ذهن شما را  از سردرگمی و  پراکندگی  نجات  می دهد .

 

سعی کنید  محیط اجتماعی و خانوادگی  و روابط بین فردی خود را تا آن جا   که می توانید  و در اختیار شمااست آرام نگه دارید .  جرو بحث ها و دعواها را   برای روزهای آینده  پس  از امتحان بگذارید فعلا شما به هر قیمتی به آرامش نیاز دارید .

 

سعی کنید  در هنگام خواندن  متون کتاب   تصور کنید به جای معلم خود قرار دارید و می خواهید از این مطالب سوال طرح کنید .   در این صورت مطمئن باشید به  مطالب کتاب  با دقت  و انگیزه بیشتری  توجه  می کنید .

 

به نحوی حجم کتاب را  مطالعه کنید که فرصتی در انتها برای مرور یا باز خوانی مطالب داشته باشید بعضی از دانش آموزان  مرور را  درست  قبل  از رسیدن به جلسه امتحان مثلا در راهروها یا حیاط مدرسه انجام می دهند  که البته  نتیجه کار از قبل معلوم است . جمع بندی آخر  و در فرصت مناسب ذهن شما را هم جمع بندی می کند و جمع بندی ذهنی یعنی تسلط پیدا کردن به کل مطالب و این احساس خوب  ،قدرت شما را در مواجهه با امتحان افزایش خواهد داد .

 

اگر مطالبی را اصلا مطالعه نکرده اید و زمان کمی در اختیار دارید سعی نکنید مطالب جدیدی را که احاطه ای به آن ندارید وارد حافظه خود کنید . بهتر است  مطالب قبل را کامل کنید  از قدیم گفته اند" یک ده آباد به از صد شهر خراب "

 

اگر در هنگام مطالعه و جمع بندی نکاتی برای تان ابهام داشت و  سوال داش

نویسنده: ناصر محمدی
نام مقاله: توصیه هایی به دانش آموزان در رابطه با امتحانات خرداد ماه
تاریخ: 1394/09/08
تعداد بازدید: 36163

کلمات کلیدی:
امتحانات خرداد ماه ، مشاوره امتحانات پایان ترم ، مشاوره امتحانات آخر سال

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:
متن پیام:  
تصویر امنیتی: لطفاً عدد زیر را در کادر پایین تصویر وارد کنید.

 
نظرات